Операцијата на Анастасија Ражнатовиќ повеќе не е тајна ФОТО

Операцијата на Анастасија Ражнатовиќ повеќе не е тајна ФОТО

Објавена во: Мода // Moj стил

Операцијата на Анастасија Ражнатовиќ (Сега Гудаљ) била неизбежна, ова се деталите

„Јас сум како отворена книга, не кријам ништо'- вели Анастасија.

Ќерката на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ не крие и дека пред неколку години не била задоволна од својот изглед, па поправила некои работи на себе. И додека повеќето пејачки избегнуваат да зборуваат за естетските зафати, Анастасија отворено зборуваше за операцијата на која се подложила.

Операцијата на Ражнатовиќ повеќе не е тајна

Имено, операцијата на Анастасија се случила кога имала само 13 години, а пејачката за време на гостувањето во една емисија отворено признала дека го оперирала носот како тинејџерка.

- На интернет кружи слика, кога имав 13 години. Во тој момент имав речиси 80 килограми, бев нашминкана ужасно. Сега имам 60. Не се срамам од тоа, не кријам дека така изгледав. Имав поголема тежина и поголем нос и помала уста... Се на таа слика изгледа страшно - рекла Анастасија, а потоа додала:

- Разбирам кога жената се чувствува несигурна за носот или градите... и јас сум целосно за тоа. Сите го прават тоа, освен што сите лажат! Носот ми е од овде до Батајница на таа слика што кружи. Не бев задоволна од носот и го оперирав, само еднаш. Всушност, го оперирав само носот. Ја имав оваа несигурност околу носот и ја исправив. Нема да зборувам или да се правдам, тоа беше така. Што се донесува до усните, тоа е хијалурон– заклучи Ражнатовиќ.


Операцијата на Анастасија Ражнатовиќ ја поддржа семејството, а пејачката по операцијата изгледа подобро од било кога. Нејзините фотографии на социјалните мрежи имаат илјадници лајкови и коментари, а ќерката на Цеца е пример за многу млади дами кои внимателно го следат секој нејзин чекор.

Инстаграм

Балкан фокс

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: