Ова се најнервозни хороскопски знаци во зодијакот: Дали сте помеѓу нив?

Ова се најнервозни хороскопски знаци во зодијакот: Дали сте помеѓу нив?

Доколку мислеше дека разочарувањата и фрустрациите немаат врска со хороскопот, се лажеш. Твојот знак влијае на тоа што најлесно може да те извади од такт и што највеќе може да те разочара.

Очекувањата доведуваат до разочарување. Најважно е да бидеш реален во поставувањето цели за да не останеш на крај со „скршена душа“, а тоа не е едноставно. Што те разочарува и зошто? Мораме да сфатиме дека разочарувањето е негативната страна од очекувањата. Дури и непознатото разочарување може да влијае на нас.

Во астрологијата, она што ги разочарува хороскопските знаци зависи од нивните карактеристики и начините на кои постапуваат во судири. YourTango пишува што е најголемо разочарување за секој знак и кој е најмногу исфрустриран.

ОВЕН – најмногу го нервира кога е погрешно сфатен. Ќе биде толку разочаран во вас бидејќи не го сфаќаш, па ќе те натера ти да се чувствуваш глупаво.

БИК – не може да поднесе нешто да се случува без него. Секое случување на кое е повикан длабоко го повредува, а исто така е исфрустриран кога е спречен да оди на некоја забава.

БЛИЗНАЦИ – го фрустрираат одлуките, особено кога е прекасно да го променат мислењето. Најмногу го нервира кога не може да се појави на некои случувања, а разочарувањето доаѓа во облик на чувство дека никогаш не донесува правилна одлука.

РАК – најмногу до фрустрира промената на план во последен момент. Не се снаоѓа добро со промените и најмногу се разочарува кога не се снаоѓа добро во нова ситуација или околина.

ЛАВ – најмногу се лути кога не е во центар на вниманието, а најмногу е разочаран кога не успева да го постигне тоа.

ДЕВИЦА – најмногу ја фрустрира неправда, а најмногу ја разочарува кога не може да му помогне на некој да ја добие својата правда.

ВАГА – ја фрустрираат кавгите, но од друга страна и е тешко да каже „извини“, а разочарувањето настанува помеѓу непоклопување на овие две чувства.

СКОРПИЈА – ја фрустрира тоа што не може се да држи под контрола, а најмногу се разочарува кога тоа што било под нивна контрола ќе им се лизне од раце.

СТРЕЛЕЦ  - најмногу го фрустрира неговата сопствена наивност, а разочарувањето следи откако намерно или случајно ќе кажат лага.

ЈАРЕЦ – најногу го фрустрира кога некој не е тимски играч, туку гледа смао за себе. Најголемо разочарување се јавува кога случајно ќе се најде во ситуација да мора да се сврти против другите и да мисли за себе.

ВОДОЛИЈА – најисфрустирани знак, бидејќи во секоја област сака најмногу, а константно добива помалку. Таа е константно во благо разочарување од целиот живот.

РИБИ – сака се, но да не мора ништо да работи. Ја фрустрира кога мора да се „испоти“ за да го добие тоа што го сака.

Можеби ќе ве интересира: