Пет комбинации со бели панталони кои ќе ве доближат до пролетта (ФОТО)

Пет комбинации со бели панталони кои ќе ве доближат до пролетта (ФОТО)

Објавена во: Must have, Crush Of The Week

Уличниот стил, најголемиот извор на инспирација, ни ги дава вистинските совети кои ќе ни помогнат да носиме бели панталони во зима...

Во текот на зимата, многумина од нас имаат тенденција да избираат облека во темни бои. Сепак, белите панталони можат да бидат неверојатно и елегантно парче во зимските стајлинзи, нудејќи свежина и стил во време кога модата обично се поврзува со темни бои.

Особено овие сончеви денови во зима се можност да ја вклучите белата боја во вашиот зимски стил, создавајќи пролетни комбинации, дури и ако температурите се ниски наутро и навечер.

Со вистинските парчиња, можете да создадете импресивни комбинации со бели панталони.Еден од начините е да ги комбинирате со меки зимски ткаенини како волна или кашмир. Пар бели панталони можат да додадат сјај на вашиот стил, а истовремено да обезбедат топлина и удобност.За лежерна зимска облека, размислете за спојување на бели панталони со топол џемпер или тренди јакна. Можете да додадете и пар чизми за зимски изглед.Ако сакате да создадете ексцентричен и стилски аутфит, комбинирајте бели панталони со палто со смели бои.За поформални настани во зима, не плашете се да изберете бели панталони во комбинација со стилски долг капут. Белата боја ќе даде чувство на елеганција и софистицираност, а во исто време одлично ќе го надополни вашиот аутфит.

Објавена во: Must have, Crush Of The Week

Можеби ќе ве интересира: