По неа одлепи синот на Мадона: Живее во Америка, изгледа феноменално во бикини и е ќерка на позната српска пејачка (ФОТО)

По неа одлепи синот на Мадона: Живее во Америка, изгледа феноменално во бикини и е ќерка на позната српска пејачка (ФОТО)

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Ќерката на Каја Остојиќ со години живее во Америка каде што студира и сама си го трасира патот до успехот, а нејзината убавина го одзема здивот

Пејачката Каја Остојиќ, иако има прекрасен глас, многу повеќе привлекува внимание поради интересниот љубовен живот. Имено, таа веќе на 19 години стапна на лудиот камен и тоа е напорна работа. Следеа уште два брака, кои завршија со развод, а се шпекулира дека Катарина е подготвена по четврти пат да го каже судбоносното „да“. Но, она што со гордост го истакнува е фактот дека успеала, иако била многу млада кога станала мајка, да ја поведе наследничката Николина, успешна млада дама која денес има 22 години, на вистинскиот пат.

Пејачката доби ќерка од првиот брак со кошаркарот Никола Драгојловиќ. Колапсот на нивната љубов, како што смета Каја, бил неизбежен, но не очекувала дека поранешниот партнер ќе ја запостави улогата на татко, која е подеднакво важна во воспитувањето на детето.

- Кој сака контакт со своето дете, тој ќе го оствари. Никогаш не му го бранев. Николина не патеше што го нема, тоа навистина никогаш не го видов. Едноставно, таа порасна без него. Еднаш плати алиментација, кога се разделивме, ми даде 500 евра и никогаш ништо друго - искрено, Каја беше таа што се трудеше да се погрижи на нејзината наследничка додека растеше ништо да не ѝ недостига.

Николина не сака да се експонира во јавноста, избрала да живее во Америка, а Мајами ѝ е омилено место. Таа е многу вредна, а истовремено работи и студира.

- Таа ја следи сопствената среќа и јас го разбирам тоа. Таа доби стипендија за трета година на факултет и среќна сум поради тоа бидејќи знаењето секогаш се исплати. Сè уште не нашла дечко во Америка, но е воодушевена од Флорида. Само ја разбирам кога вели дека нема да се врати од Мајами. Искрено, и јас не сакав да се вратам - вели гордата мајка.

Интересно е што Николина моментално е вработена во агенција која прави маркетинг кампањи за Доналд Трамп, па изгледа дека само небото е граница за оваа млада девојка. Она што ја издвојува од поголемиот дел од денешна младина е тоа што таа си го пробива сопствениот пат до успехот.


Па дури и Роко, синот на Мадона, не одолеа на нејзината убавина! Двајцата се виделе во Вербие, одморалиште на швајцарските Алпи пред неколку години, што дури го пренесоа светските медиуми.

Многумина се согласуваат дека ликот на Никола е ист како ликот на нејзината мајка и често ги прашуваат дали се сестри. И ддвете се презгодни, а нивните слики во костими за капење го одземаат здивот.


А од Каја наследила и талент, и Николина одлично пее.

- Зеницата на моето око. Горда сум на сѐ што стана, и во каква прекрасна жена растеш - Каја еднаш ѝ испрати трогателна порака преку социјалните мрежи.

Извор: stil.kurir

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: