По примерот на Одри Хепберн: По големата осуда од јавноста, Хејли Бибер блеска и ни покажа зошто ни треба тој мал црн фустан

По примерот на Одри Хепберн: По големата осуда од јавноста, Хејли Бибер блеска и ни покажа зошто ни треба тој мал црн фустан

Објавена во: Мода // Must have

Сопругата на Џастин Бибер се појави во стилот на Одри Хепберн на настан организиран од Tiffany & Co.

Хејли Бибер го привлекува медиумското внимание каде и да се појави, а тоа неодамна се случи на гламурозното отворање на новата продавница за луксузен накит „Tiffany & Co“ на 5-та авенија во Њујорк.


На синиот тепих оваа прекрасна дама се стилизираше по иконата на брендот – Одри Хепберн, облечена во фустан кој шармантно потсетува на оној што славната актерка го носеше во култниот филм „Појадок кај Тифани“. Таа ни покажа дека едноставен црн фустан е она што навистина ни треба.


Нејзината коса беше елегантно обликувана во високо излижана пунџа, со додатоци со сива машна што додаде софистициран допир. Како врв на комбинацијата, таа го истакна прекрасниот накит - два бисерни ѓердани и обетки од истата колекција на овој престижен бренд.

Кога станува збор за нејзината шминка, Хејли се одлучи за природен изглед, истакнувајќи ги убавите очи со кафеав ајлајнер. Имаше само мал сјај за усни во тонот на кожата на нејзините усни.

Позната е како сопруга на најпознатата ѕвезда во светот Џастин Бибер (29), но во последните неколку месеци освен што лансираше козметичка линија наречена „Род“, доживеа и многу критики од јавноста.


Таа се најде во центарот на вниманието заедно со нејзината пријателка Кајли Џенер кога беа обвинети дека ја исмејуваат поранешната девојка на сопругот на Хејли, Селена Гомез на TikTok. Медиумите забележаа дека има инсинуации дека Хејли е опседната со пејачката преку суптилни објави на Инстаграм.

Интересно е што младата претприемачка неодамна реши со своите следбеници на Инстаграм да ги сподели своите емоции, предизвиците со кои се соочува и начинот на кој ги совладува тие тешки моменти.


- Сакам да се шегувам за тоа како се чувствувам бидејќи понекогаш ми е полесно отколку да признаам дека ми е тешко. Но, искрено, од почетокот на 2023 година, имав некои од најтажните, најтешките моменти што ги имав во мојот возрасен живот, а мојот ум и емоции беа кревки, во најмала рака. И знам дека толку многу други луѓе се чувствуваат исто како мене, па знајте дека не сте сами – рече таа.


Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: