По примерот на сестрите: Кендал Џенер фотошопираше фотка во бикини и направи голема грешка

По примерот на сестрите: Кендал Џенер фотошопираше фотка во бикини и направи голема грешка

Објавена во: Мода // Moj стил

На членовите од кланот Кардашијан - Џенер не им е доволно што добиваат предупредувања за погрешно фотошопирање буквално секоја недела. Продолжуваат во ист стил, дури изгледа како да се спротивставуваат! Фотошопот дури и не е голем проблем за никого, но излегува смешно што девојките повторно се претвораат во предмет за шегување, бидејќи секој фотошоп што го прават е многу очигледен и изгледа лошо, наместо да ја поправи фотографијата. Кендал Џенер е особено позната по овој „занает“, особено овие денови!

Имено, поминаа само десетина дена откако пишувавме дека Кендал е обвинета за фотошопирање на нејзината провокативна кампања за Skims - на тие фотографии има многу малку облека, а бидејќи Кардашијан-Џенер копнеат по воодушевувањето на јавноста кога станува збор за нивните тела, тие секогаш се способни несвесно да ја фотошопираат нивната фигура.

Кендал не ја прокоментира автентичноста на овие фотографии, но направи нешто уште полошо - продолжи да го фотошопира телото! Нејзиниот последен случај е многу очигледен затоа што станува збор за видео, на кое повторно има многу малку облека и „скромно“ бикини, а фотошопот е лесно видлив бидејќи десната страна на нејзиното тело се движи чудно и може да се види дека има користено филтри.

За што точно зборуваме, погледнете сами во продолжение:Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: