Погледнете ја: Принцезата Шарлот личи и на принцот Вилијам и на принцезата Дајана

Погледнете ја: Принцезата Шарлот личи и на принцот Вилијам и на принцезата Дајана

Објавена во: Мода // Moj стил

Дека гените се чудо, зборува и најновта фотографија на принцезата Шарлот, ќерка на принцот Вилијам и Кејт. Таа вчера го прослави 6- тиот роденден, а нејзините родители објавија фотографија.

Но, многумина коментираа дека личи многу на нејзиниот татко. Други пак пишуваа дека наследила гени од покојната принцеза Дајана. Како и да е, Шарлот е убавица и сигурно ја очекува кралски живот за кој многумина сонуваат.
Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: