Посебениот однос меѓу баба и внука ќе ве разнежни: Видеото го снимила мајката на девојчето, а еве зошто ќе ви измами насмевка на лицето

Посебениот однос меѓу баба и внука ќе ве разнежни: Видеото го снимила мајката на девојчето, а еве зошто ќе ви измами насмевка на лицето

Објавена во: Совети // Семејство

Џенет Хопкинс има посебен однос со нејзината млада внука Грејс. Оваа баба објави преслатко видео на својот профил на TikTok во кое покажува како таа и Грејс се поздравуваат секој пат кога Џенет ја напушта куќата.

Мало девојче стои зад влезната врата и ѝ вика на бабата: „Те сакам, чао!“, а бабата ѝ се поздравува. Но, еден поздрав неи бил доволен на Грејс, која се поздравува со баба и додека не стигне до нејзината куќа, која се наоѓа спроти куќата на родителите на Грејс. Ова преслатко видео го сними ќерката на Џенет и го објави на популарната платформа каде стана вирално.

За само неколку дена видеото беше прегледано повеќе од 12 милиони пати, а многумина беа воодушевени и воодушевени од моментот помеѓу баба и внука.

„Сите баби и дедовци сакаат ваков однос со нивните внуци“, „Тие се толку слатки“, „Чекај, дали таа баба живее во куќата пред нив? Колку е тоа добро!“, „Колку подолго трае видеото, толку подобро ми е“, „Грејс е навистина упорна да се поздравува, мора секогаш да е забавно со неа“, се само дел од коментарите под видеото.

Фото: Принтскрин/ Тик ток
Извор: Kurir.rs


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: