Постигнете „wow“ ефект со изгледот: Комбинации на бои кои ќе сакате да ги испробате оваа пролет и лето (ФОТО)

Постигнете „wow“ ефект со изгледот: Комбинации на бои кои ќе сакате да ги испробате оваа пролет и лето (ФОТО)

Објавена во: Мода // In and Out

Време е за експериментирање со нијансите...

Кога планираме што да облечеме, освен на модните парчиња, големо внимание посветуваме и на изборот на бои. Комбинирањето на бои може да ја подигне или да ја уништи нашата модна комбинација.

Дали сте склони да играте на сигурно и да се држите до неутралните тонови или да бидете во црно од глава до петици? Доколку уште не сте се осмелиле да експериментирате, ви носиме неколку елегантни и возбудливи комбинации на бои во модни комбинации, за кои сме сигурни дека ќе сакате да ги ископирате.

Еве кои комбинации на нијанси ќе може да ги гледаме оваа пролет и лето:

# Портокалова и сина

@giulialuca_  #fyp #outfitinspo #fashiontiktok #springinspo #viral #fy WE GO UP - AUSTIMUS PRIME

# Црвена и сина

# Црвена и розова

# Сина и розова 

@thatgemruby Blue/pink outfit combo #summeroutfits #summeroutfitideas #zarahauls #zaratryonhaul the way i are x wait a minute by Altegomusic - ALTÉGO

# Сива и зелена лимета

# Жолта и маслинесто зелена

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: