Принцезата Шарлот наполни 8 години: Роденденот го одбележаа со фотографија направена од мама Кејт

Принцезата Шарлот наполни 8 години: Роденденот го одбележаа со фотографија направена од мама Кејт

Објавена во: Совети // Семејство

Сличноста со таткото станува сѐ позабележителна...

Шарлот, средното дете на принцот Вилијам и Кејт, принцезата од Велс, го прослави својот 8-ми роденден во вторникот на 2 мај, а новата фотографија од младата принцеза направена од нејзината мајка беше објавена по повод специјалниот ден.

Трогателната фотографија, направена во текот на викендот, ја покажува принцезата Шарлот како се смешка додека седи на бело плетено столче.


Можеби не е изненадувачки што постои голема семејна личност меѓу девојчето и нејзиниот татко Вилијам, кога бил на иста возраст. Од обликот на очите до носот и начинот на кој се насмевнува, принцезата Шарлот очигледно е дека наследила многу особени од својот татко.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: