Пролетни модни трендови кои ќе се носат оваа година: Овие 9 ќе бидат „must have“ (ФОТО)

Пролетни модни трендови кои ќе се носат оваа година: Овие 9 ќе бидат „must have“ (ФОТО)

Објавена во: Мода // Must have

Какви модни парчиња ќе бидат „must have“?

Модните ревии и најпознатите светски дизајнери го кажаа своето: овие 9 трендови посебно се издвоија во колекциите кои ги претставија за претстојната пролет. Сега, останува само да го чекаме топлото време и да почнеме да ги носиме.

На модните писти има сѐ и сешто - од парчиња за кои се прашувам кој и каде би ги носел, до оние за кои едвај чекаме да ги имаме во својот плакар. Пролетта е идеален период од годината за да се носат најразлични модни комбинации. Уште е доволно студено за да можеш да се послужиш и со парчиња од зимата, но и доволно топло за да можеш да земеш нешто од оние полесните за сончевите денови. Што ќе се носи оваа година и што од тоа веќе можеби имаш во својот плакар? Овие 9 трендови се издвоија и дефинитивно ќе преовладуваат во претстојните месеци:

# Долго тексас здолниште 

# Балетанки

# Карго панталони

# Проѕирни маици и фустани

# Ретро модели на патики

# Реси

# Металик материјали

# Огромни чанти

# 3Д цветови како украс на облека

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: