Различните способности не ја попречуваат љубовта: Татко во инвалидска количка гордо танцува со ќерката балерина

Различните способности не ја попречуваат љубовта: Татко во инвалидска количка гордо танцува со ќерката балерина

Објавена во: Совети // Семејство

„Толку прекрасно“, „Ова е вистинска љубов“,„Бог да ги благослови“, „Браво“, „Чиста емоција“... се само дел од кометарите под видеото кое брои илјадници прегледи. На една претстава по повод денот на таткото, на кое како дел од програмата се и три балерини кои имаат балетска точка со своите татковци, беше снимен несекојдневен настан.

Имено, една од балерините на сцената излезе со својот татко во инвалидска количка, но тоа ни најмалку не ги спречи да го одирграат танцот прифесионално. На крајот се изгледаше одлично и преслатко, а видеото стана вирално низ целиот свет.

Ова семејство доби голема поддршка и мотив никогаш да не се откажуваат од соништата, а најбитно од се е дека, различните способности не ја попречуваат љубовта!

Еве го танцот.Фото:screenshot/facebook

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: