Се опоравуваат од траумата: Уки Кју не се одделува од внуката, со емотивно видео од бебето ги расплака сите

Се опоравуваат од траумата: Уки Кју не се одделува од внуката, со емотивно видео од бебето ги расплака сите

Објавена во: Совети // Семејство

Семејството на Уна Каблар неодамна доживеа вистинска драма кога нејзината сопствена сестра беше брутално претепана.

Сестрата на познатата инфлуенсерка Уна Каблар, попозната како Уки Кју, неодамна била брутално претепана од сопругот Д.Х, по што било откриено дека на нивното двомесечно бебе биле пронајдени модринки.

Уна го искористи своето влијание на социјалните мрежи за да им покаже на стотици илјади колку е важна борбата против семејното насилство, а деталите од страшната драма низ која помина нејзината сестра и целото семејство ја сподели со јавноста.

Ја смениле бравата, не можеме да ги земем работите на Сара и бебето: ТикТокерката Уки откри нови детали од драмата (ФОТО)

Како што изгледа, ситуацијата полека се смирува и семејството се опоравува од шокот и траумата, а Уна сега со своите следбеници ја сподели сцената која воодушеви многу луѓе.

Имено, Уки објави видео на кое нејзината внука се смешка додека ужива во лулашката и притоа вели дека се е во најдобар ред.

- Кој доби подарок од тетка му? - напиша Уки со објавеното видео.


Да потсетиме, Уна во последните денови дополнително е мотивирана да испраќа силни пораки во кои апелира до сите жени да ги пријават насилниците, а воедно и до полицијата да ги казни најстрого.

извор:republika

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: