Селена Гомез повторно има проблеми со килограмите: „Не сум дебела, ми се задржува вода во телото поради лекарствата“

Селена Гомез повторно има проблеми со килограмите: „Не сум дебела, ми се задржува вода во телото поради лекарствата“

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Популарната пејачка Селена Гомез повторно мака мачи со килограмите. Од последните фотографии, направени неодамна, може да се забележи дека повторно изгледа дека има некој килограм повеќе.

И додека многумина ја критикуваа дека теба повеќе да внимава на себе, сепак е јавна личност, таа возврати:

-Кога ја земам терапијата ми се задржува голема течност во телото, кога ќе престанам повторно се враќам во „нормала“, изјави пејачката.

Таа им кажа на фановите дека нема потреба да се срамат од своето тело, и дека е поважно да се сдрави и среќни.

-Ви благодарам за поддршката, ве сакам сите. Само ве молам ако не ме разбирате не го посетувајте мојот профил, бидејќи не верувам дека луѓето треба да се срамат од своето тело, додаде Гомез.

 

Фото:selenagomez/instagram

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: