Шакира е жена за сѐ: Освен за пеење и танцување, латино ѕвездата покажа во што друго е одлична

Шакира е жена за сѐ: Освен за пеење и танцување, латино ѕвездата покажа во што друго е одлична

Шакира има уште талент...

Популарната пејачка Шакира ги воодушеви сите на социјалните мрежи, кога објави ново видео во кое вози скејт.

Имено, латино sвездата е позната по пеењето, како и одличното танцување и неверојатното извртување на колковите, со што ја заведува публиката со децении.

Но, таа сега сосема неочекувано покажа дека одлично се снаоѓа и во спортска дисциплина која не е лесна.

Судејќи по видеото што го објави, за Шакира секјтот е вистинско задоволство, а своите вештини ги покажа без проблем.

Таа внимава и на безбедноста, носи шлем и штитови, а нејзиното совршено тело дојде до израз бидејќи имаше тесна опрема што е само за скејтборд.Можеби ќе ве интересира: