Шест години си центарот на мојот свет: Синот на Борко и Нина Ристовски слави роденден

Шест години си центарот на мојот свет: Синот на Борко и Нина Ристовски слави роденден

Објавена во: Совети // Семејство

„Роденден на мојата радост. 6 години си центарот на мојот свет, моја најголема, најчиста љубов . Да си ми жив и здрав, најмило мое . Те обожавам . СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ДУШАН“ . 

Ова е пораката која Нина Ристовска му ја испрати на синот по повод неговиот роденден.

Душан, кој денес наполни шест години е првата радост во семејството на ракометарот Борко Ристовски, додека со Нина ја имаат и малата Анастасија.
Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: