Што ви носи првиот месец од новата 2019 година - Убав период за Лавот, проблеми за Бикот!

Што ви носи првиот месец од новата 2019 година - Убав период за Лавот,  проблеми за Бикот!

Овен

Потрудете се да остварите добра соработка со другите, немојте да се нервирате за тоа којшто зборува. Секако, ако постои начин да го израдувате партнерот направете го тоа, не дозволувајте се да се врти околу вас. Не нервирајте се ако не можете се да постигнете, денес направете план за следната недела. Тоа би ви било најпаметно.

Бик 

Не дозволувајте проблемите дома да влијаат на другите сфери од вашиот живот. Кавгите со љубовен партнер, родител, цимер или со браќата и сестрите, лесно може да ве направат непродуктивни или негативно настроени. Бидете постабилни и контролирајте ја лутината. 

Близнаци 

Забавувајте се со пријателите и партнерот. Одете до некое кафуле.Чистете го домот, посебно средете ги документите. Секако, може да прочитате и некоја добра книга или вашето омилено списание. Одморете се.

 Рак

Чувствата ќе ви попречуваат во донесувањето на решение и ќе ја замаглуваат вашата проценка, а ова посебно важи за врската. Бидете внимателни и избегнувајте темпераментни реакции и детски расправии. Ако нешто ви пречи,  анализирајте ги работите пред да се впуштите во напад. Хуманоста ќе ве натера да ги искористите сите расположливи средства за да помогнете некому. 

Лав

Имате доста креативна енергија, затоа потрудете се да ја употребите на адекватен начин. Ве очекува голема заработувачка. Чувствувате потреба да ја остварите животната цел. Послушајте го внатрешниот глас кој ви кажува кој чекор треба да го преземете. 

Девица 

Целосно сте позитивни, а доколку не успеете да го искористите тоа, може многу да изгубите. Што и да правите, одлично се чувствувате. За доброто расположение морате да се заблагодарите на внатрешната хармонија и сознанието дека некој ве поддржува. 

Вага

Станавте свесни за проблемите и контактите со околината. Подгответе се за разочарување од некого на кого сте му верувале. Убавите моменти брзо поминаа, па морате да се соочите со сопствените слабости. Не ви е лесно, но затоа ги имате пријателите кои ќе ве поддржат и расположат. 

Скорпија

Работите не се секогаш такви како што изгледаат на прв поглед, завртете се околу себе и проценете дали некој ви работи зад грб. Бидете суптилни, не донесувајте избрзани одлуки, бидејќи тие би можеле да се свртат против вас. Само мирно и концентрирано, единствено таквиот пристап може да ви го донесе она што го сакате и со кое полесно ќе ги остварите целите. 

Стрелец

Изгледате самоуверено и сакате да ги покажете своите способности на секој можен начин. Доколку сакате да се разликувате од другите, бидете креативни. Позитивната енергија насочете ја целосно кон партнерот. Ве очекува успешен ден, но и желба за доминација. Уживате во докажувањето на сопствените вредности.

Јарец

Напнати се,. обидете се да се опуштите со пријателите и одморете се. Не се нервирајте за небитни работи, а ако можете отидете на кратко патување. Имате многу идеи, многу работи кои треба да ги направите, но никако да почнете со извршувањето. Обидете се да мислите на иднината. 

Водолија 

Ќе бидете исполнети со ентузијазам и мотивирани да сработите што повеќе. Денес ќе бидете експерти за хармонична комуникација и преговарање, па закажете што повеќе средби или одржете силна презентација. Најисполнети и најзадоволни ќе се чувствувате покрај семејството. 

Риби 

Контактите кои ќе ги остварите во Јануари, ќе бидат многу важни за вашата иднина. Обидете се да им се посветите на пријателите. Немојте да размислувате за тоа што другите мислат, бидејќи некогаш навистина и не е важно тоа, сконцентрирајте се на некои свои идеи.


Можеби ќе ве интересира: