Симпатичен момент: Малиот Жељко Ражнатовиќ се запозна со својот братучед Зоран Шијан (ФОТО)

Симпатичен момент: Малиот Жељко Ражнатовиќ се запозна со својот братучед Зоран Шијан (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Малите синови на Вељко и Богдана и Мирко и Бојана се сретнаа денес, а снимката ќе омекне многу срца!

Во последните две години, се чини дека помладите членови на семејствата Ражнатовиќ и Шијан беа во центарот на вниманието, па затоа често се пишува за Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана, како и Мирко Шијан и Бојана Родиќ.

Сестрите Бојана и Богдана Родиќ ги освоија синовите на Цеца Ражнатовиќ и Гоца Божиновска, и како да делат слична судбина во некои детали.

Не само што двете се партнерки на синовите на популарните српски пејачи, туку во слично време станаа мајки на момчиња кои се именувани по покојните татковци на нивните момчиња.

Богдана прва стана мајка на малиот Жељко Ражнатовиќ, а постарата Бојана, неодамна роди момче по име Зоран Шијан.

Тие две ја имаат и најстарата сестра Наташа, која на својот Инстаграм сподели прекрасно видео од средбата со двајцата братучеди.

Жељко нежно го милуваше Зоран, и овој симпатичен момент веднаш стана вирален!


извор:GLOSSY


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: