Синот на Жерновски порасна: Годинава е матурант (ФОТО)

Синот на Жерновски порасна: Годинава е матурант (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Голем повод за славење во домот на поранешниот татко на град Скопје...

Дарко, синот на поранешниот татко на град Скопје, Андреј Жерновски, оваа година е матурант. 

Среќните вести ги сподели гордиот татко на својот Фејсбук профил, каде објави фотографија, која е направена за потребите на училишното табло.

„Како и на сите други родители, и нам ни летна времето. Лета, и тоа сè побрзо, со истата брзина со која растете вие, нашите матуранти. 

Знаеш дека сме тука, до тебе и со тебе. 

Среќна матура, Дарко!“ - напиша гордиот татко покрај фотографијата од неговиот матурант.


фото: Принтскрин / Фејсбук

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: