Спиев со пријателот на татко ми на 14 години: Ја изгубив невиноста години пред тоа, а доживеав страшно нешто од татко ми

Спиев со пријателот на татко ми на 14 години: Ја изгубив невиноста години пред тоа, а доживеав страшно нешто од татко ми

Објавена во: Stars // Музика

Лили Ален си ја отвори душата и ги кажа најголемите трауми на кои се потсмевал нејзиниот татко

Музичарката Лили Ален откри дека ја изгубила невиноста кога имала само 12 години. Таа додаде дека нејзиниот татко Кит Ален повикал полиција кога дознал за тоа, пишува „Daily Mail“. Како што рекла, 38-годишната пејачка во моментот кога тоа се случило била на одмор со својот татко и помладиот брат Алфи.

Лили Ален му раскажа на Алан Кар во неговиот подкаст „Life's A Beach“ за тоа како нејзиниот татко мислел дека исчезнала во тоа време.

„Всушност исчезнав. Ја изгубив невиноста со момчето Фернандо во Бразил. Кога имав околу 12 години, не, не се шегувам. Никогаш повеќе не разговарав со него. Моите мислеа дека всушност исчезнав. Отидов во неговата хотелска соба, бев на одмор со татко ми и брат ми и не се вратив во собата“, изјавила пејачката и додала дека следниот ден го преспала.

„Се разбудив и полицијата беше насекаде низ хотелот. Буквално ја чешлаа целата плажа и ги прашуваа луѓето дали можеби ме виделе. Немав срце да им кажам - не, не ме киднапираа, само ја изгубив невиноста. Сето тоа беше малку трауматично и потоа некое време немав интимни односи“, додала таа.

Според законот, интимната врска со дете под 12 години се смета за силување. Тоа значи дека децата на таа возраст никогаш не можат да се согласат на сексуален однос и затоа се смета за кривично дело. Не е познато колку години имал во тоа време оној за кој станува збор.

Од друга страна, дополнителна траума за пејачката беше тоа што таа имаше врска со познатиот пријател на нејзиниот татко само две години подоцна, кога имаше 14 години. Таа детално го опиша инцидентот во својата автобиографија „Токму моите мисли“, во која таа го обвини нејзиниот татко дека сè претворил во шега.

Таа напиша како ја испратиле во хотел за да му ја врати фудбалската опрема на неименувана машка позната личност по еден хуманитарен натпревар што тој го одиграл. Тие се сретнале во хотелски бар и тој ја почастил со пијачка пред да ја однесе во неговата соба и да биде интимен со неа.

- Имав 14 години.

Признала дека била премногу исплашена да му каже на својот татко што се случило, но кога тој на крајот дознал, а таа тврдела дека целата ситуација ја претворил во шега.

„Татко ми го претвори во нешто што им го кажа на своите пријатели. Тие смислуваа детални планови да го уценат момчето. Само знам дека татко ми го претвори мојот интимен чин во шега за него и неговите пријатели. Тоа ме натера да се чувствувам лошо", призна пејачката.


Лили сега е среќно мажена за актерот Дејвид Харбор, со кого се омажи на венчавка во Лас Вегас во 2020-та година, на која беа вклучени нејзините две ќерки Етел (11) и Марни (10), кои ги доби со поранешниот сопруг Сем Купер. Во меѓувреме, Лили со години е отворена за нејзината бурна врска со нејзиниот татко, од кого на крајот целосно се отуѓи.

Родителите на Ален, режисерот Кит Ален и продуцентката Алисон Овен, беа во филмската индустрија и премногу зафатени со своите работни места.

- Се чувствувам како навистина да остави непријатни лузни кои не сакав да ги повторам кај моите деца, избрав да се повлечам и да се концентрирам на воспитувањето на моите деца.

Извор: стил.курир.рс

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: