Срцата ни се полни со љубов: Ана Ивановиќ го објави првото видео на кое се гледа нејзиниот трет син

Срцата ни се полни со љубов: Ана Ивановиќ го објави првото видео на кое се гледа нејзиниот трет син

Објавена во: Совети // Семејство

Поранешната тенисерка и нејзиниот сопруг неодамна по трет пат се остварија во улогата на родители...

Од домот на поранешната тенисерка, Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајтер на 6 мај пристигнаа најубавите вести.

Имено, убавата тенисерка се породи по трет пат, а семејството на познатата спортска двојка стана побогата за уште член.

Ана и Бастијан веќе ги имаат синовите Лука (5) и Леон (4), за кои сме сигурни дека се пресреќни што добиле брат.

Засега, уште не е познато името на бебето, а додека целиот свет очекува да го дознае, тенисерката и фудбалерот на своите профили на социјалните мрежи го објавија првото видео од новороденчето.

На преслаткото видео се гледаат рацете на сите членови на семејството Ивановиќ - Бастијан, за на крајот да го видиме најслаткото и најмалото раче на нивното трето бебе.

„Здраво свету. Нашите срца се полни со љубов“ - напишаа во описот на видеото на социјалните мрежи.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: