Среќен роденден на најхраброто девојче, мојот борец: Кира - ќерката на Катарина Ивановска наполни три годинки (ФОТО)

Среќен роденден на најхраброто девојче, мојот борец: Кира - ќерката на Катарина Ивановска наполни три годинки (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Малата Кира - ќерката на манекенката Катарина Ивановска наполни три годиники, а по тој повод нејзината мајка ѝ го честита роденденот со емотивни зборови и албум од фотографии.

- Среќен роденден на најхраброто девојче, мојот борец, мојата Wonder Woman, Кира 3 - напиша Катарина покрај видеата и фотките од девојчето на кои се фотографирани веднаш по породувањето, па покрај братчето Вања, од престој во болница, но и каде што танцува, си игра на плажа.


Кира е второто дете на Катарина, и сестра на Вања, нејзин поголем брат.

фото:instagram

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: