Српската инфлуенсерка плати 7.000 евра за операција на носот, а на 20 години стави и силикони: „Не можев сама да станам од кревет“

Српската инфлуенсерка плати 7.000 евра за операција на носот, а на 20 години стави и силикони: „Не можев сама да станам од кревет“

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Познатата инфлуенсерка Уна Каблар, попозната како Уки Кју, неодамна го оперираше носот во Турција, а за операцијата потроши 7.000 евра

Таа претходно имаше операција на градите, а сега на својот канал на „Јутјуб“ детално проговори за операцијата која ја чинеше 3.000 евра.

- Имам момент кога се разбудив од анестезија, што беше најсмешното нешто на светот. Мајка ми што седи, се тресе еден час, а јас се будам, гледам вака и прашувам: „Каде се моите гради?“ А мама ми вели: „Тиаму се, во завои, сè е во ред. ..“, а јас: „Не ги гледам!“ - се присетува Уна, која на овој чекор се решила кога имала само 20 години.

Операцијата била проследена со опоравување.

- Тоа е операција, логично е дека боли закрепнувањето. Извесен период не можеш сама да станеш од кревет, па би се фатила за коленото и би се повлекла нагоре. Има разни методи, па кога се нанесува (силикон) си под тотална анестезија и ништо не чувствуваш. Кога ќе се разбудите, пиете лекови за болка, отоци, антибиотици за да спречите компликации... Но, боли. Мислам дека најлоши беа првите три дена. После тоа бев во ред. Чувствуваш некоја тежина и притисок, како да има некое огромно воспаление на мускулот (во прашање). Тоа беше пред речиси две години, брзо заборавам на болката... Но мојот фокус не беше на тоа, туку на резултатите. Толку многу ги посакував, ми беа сè на светот. Во принцип, ги сакам и толку многу сакав да си ги купам што не ми беше гајле дали ќе се расплачам од болка - ја отвори душата, а потоа се наврати на комплексите што ги имала за градите кога била помлада.

- Во основно училиште секогаш ми беше глупаво да се пресоблекувам на физичко. Бев во фазон - што ми е, зошто само мене не ми растат гради, зошто личам на момче... ? И тогаш, во средно училиште, „прогуглав“. Кога ќе заработам пари, ќе ги купам. Носев „пуш-ап“, одлично изгледав со него, но кога требаше да го соблечам вечерта, но... Штом ги заработив парите си купив гради - заклучи Уна.


Инаку, Уна неодамна откри колку потрошила за операција на носот.

- Не 7.000 евра, билети 200 евра по лице, плус додаток за багаж. Сместување околу 800 евра за две лица со појадок, не знам сега, зависи од хотелот. Мора да дојдете два дена пред операцијата и да останете најмалку една недела по операцијата. Лекови околу 25 евра. Тестот за Ковид и тие тестови пред операција се по 100 евра, плус џепарлак за трошење додека сте тука на храна - напиша Уна, чија операција со дополнителни трошоци чинела над 9.000 евра.

Извор: www.blic.rs

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: