Те сакам тато, ти ми го даде најубавиот можен живот: Лола Балашевиќ со тешко срце се збогуваше со татко ѝ

Те сакам тато, ти ми го даде најубавиот можен живот: Лола Балашевиќ со тешко срце се збогуваше со татко ѝ

Објавена во: Совети // Семејство

Ќерката на Ѓорѓе Балашевиќ се збогуваше од својот татко со трогателни зборови што многумина растажија.

Големиот кантавтор и поет Ѓорѓе Балашевиќ почина вчера на 67-годишна возраст, оставајќи ги зад себе својот животен сопатник Оливер, ќерките Јована и Јелена и синот Алекс, како и бројни хитови.
Неговата ќерка Јована, попозната како Лола Балашевиќ, најде сила да објави на својот Инстаграм по повод смртта на нејзиниот татко и се сети на еден од нејзините омилени моменти поминати со нејзиниот татко.

Имено, таа сподели видео на Инстаграм во кое Ѓeорѓе и Оливера уживаат со своите внуци на прославата на неговиот роденден, во нивниот семеен двор во Нови Сад.

- Мислев дека ќе можам да искрадам вечерва. Колку прекрасен ден! Секое лице што го гледам е едно сеќавање. Можеби сеќавањето не е совршено. Понекогаш имаме подеми и падови. Но, сите сме заедно, а вечерва сте мои. Ќе го прекршам обичајот и ќе кажам што посакав додека ја гаснев свеќата: Нека животот ви е среќен како мојот што беше. Да се ​​разбудите едно утро и да кажете: НЕ САКАМ НИШТО ДРУГО. 67. Зарем не минаа како еден момент? - го цитираше татко си Јована и додаде:

- Те сакам тато, ти ми го даде најдобриот можен живот, се гледаме во дворот - Лола остави емотивна порака.

ВИДЕО Балашевиќ и Оливера со внуците:


извор:24sedam.rs

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: