Тексасот како врвен пролетен тренд: Сите начини на кои ќе го носиме во следните месеци (ФОТО)

Тексасот како врвен пролетен тренд: Сите начини на кои ќе го носиме во следните месеци (ФОТО)

Објавена во: Мода // In and Out

На пролет секогаш почнуваме да носиме тексас облека...

Не можеме без облеката од тексас. Од панталони преку јакни до здолништа. Тексасот е секогаш во мода, само се менуваат начините на кои го носиме. А, на кои начини ќе го носиме во текот на овие месеци?

Во продолжение сами погледнете го одговорот на ова прашање:

# Долго тексас здолниште

# Предимензионирана тексас кошула

# Панталони со ултра широки ногавици

# Бел тексас

# Долг тексас фустан

# Тексас во две или повеќе нијанси

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: