Третата бременост на Богдана Ражнатовиќ не тече лесно како првите две: Фотографија го откри загриженото лице на трудницата во седмиот месец

Третата бременост на Богдана Ражнатовиќ не тече лесно како првите две: Фотографија го откри загриженото лице на трудницата во седмиот месец

Објавена во: Совети // Семејство

Бремената Богдана Ражнатовиќ по долго време првпат е во јавност

Бремената Богдана Ражнатовиќ треба да се породи за месец-два и да го донесе на свет третиот син, кого таа и нејзиниот сопруг Вељко го нарекоа Илијан.

Ако им се верува на пишувањата на другите медиуми, снаата на Цеца сега е бремена во седмиот месец, па не е ни чудо што не е активна на Инстаграм како порано.

Деноноќно се грижи за две малечки, што очигледно придонесува за умор на убавата трудница, ја исцрпува, а за видливите последици најдобро говори најновата фотографија која Вељко ја објави на својот профил.

Имено, наследникот на Цеца ја пофали својата избраничка и стави срцето во описот, а сите го забележаа и полунасмеаното, бледо и уморно лице на Богдана.

Сите се прашуваат каде замина во таква состојба бремената Богдана Ражнатовиќ, а многумина во коментарите дадоа совети што всушност треба да прави здравствено мајката на два сина, која очекува раѓање на уште едно дете.


Не се сомневаме дека избраничката на Вељко ги презела сите мерки, дека е многу ажурна и одговорна, а во исто време се верува дека едвај чека да пристигне третото бебе, за да се одмори.

Таа и Вељко планираат пет деца, а на сите им се чини дека Богдана добро ќе размисли за тој план, бидејќи покрај сета помош во куќата, две дадилки, готвачи и куќни помошнички, таа е во тежок период кој ќе трае.

Брачниот пар најголем дел од времето го поминува во домот во Тител, каде трудницата има помош од мајка си и сестрите, а не помалку удобно се чувствува и во вилата.

Извор: www.story.rs

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: