Вардарци ја сплотија Македонија: Естрадата со честитки до Европскиот првак!

Вардарци ја сплотија Македонија: Естрадата со честитки до Европскиот првак!

Објавена во: Спорт // Ракомет

Вардарци по втор пат ја освоија титулата прваци на Европа. Со 3 гола разлика Вардар го победи Веспрем, односно 27 – 24 и стана шампион на Европа.

Помеѓу првите кои ги дадоа своите искрени честитки беа младите ѕвезди Трајче Ѓоргиев и Антониа Гиговска, но и пејачката Елена Ристеска не ги штедеше честитките.

Објавена во: Спорт // Ракомет

Можеби ќе ве интересира: