(ВИДЕО) „Пијан“ ракун направи хаос: Заспал среде улица, сите мислеле дека е мртов

(ВИДЕО) „Пијан“ ракун направи хаос: Заспал среде улица, сите мислеле дека е мртов

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Локалното население во предградието Отава во Канада снимило пијан ракун кој буквално се онесвестил среде улица.

Тие веднаш забележале дека животното не се однесува нормално, мислејќи дека е мртво.

„Буквално не можеше да се помести“ - раскажува еден од жителите, кои потоа се обидувал да го разбуди.

Според неговите зборови, тоа на животното не му се допаднало.


„Ги влечеше нозете, едвај ја креваше главата, тешко му беше да се движи“ - додава тој.

Бидејќи оваа состојба на животното не му се промени ни по неколку часа, жителите повикале стручна помош.

Ветеренирани рекле дека ракунот најверојатно биле под влијание на ферментирано овошје кое паѓало од дрвата. Како што истакнуваат, ракуните јадат овошје кое само паѓа, а кое за време на топлите денови се ферментира, предизвикувајќи опоен ефект.

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: