(ВИДЕО) Подобро од оригиналот: Братот на Кајмакоски го испеа хитот на Грашо

(ВИДЕО) Подобро од оригиналот: Братот на Кајмакоски го испеа хитот на Грашо

Објавена во: Музика, Семејство

Ова лето пејачот Даниел Кајманоски, кој деновиве е актуелен по емитувањето на новата сезона на шоуто „Твоето лице звучи познато“, го покажа својот помлад брат.

За нивната сличност не мора да се дискутира, а талентот кој го има и Филип за музика е неминовен. Дали некогаш браќата ќе направат дует останува да видиме, а во меѓувреме да уживаме во новата изведба на младиот Филип.

Тој го отпеа најновиот хит на незаменливиот Петар Грашо, „Ако те питају“. Изведбата дефинитивно остава без зборови, а како звучи погледнете во продолежение.


Објавена во: Музика, Семејство

Можеби ќе ве интересира: