(ВИДЕО) Веќе е фаворит за победа: Со песна од Розга, Лина ги размрда Хрватите!

(ВИДЕО) Веќе е фаворит за победа: Со песна од Розга, Лина ги размрда Хрватите!

Објавена во: Stars // Музика

Откако еднаш и се претстави на хрватската публика, со песната „My number one“, Лина Пејовска за второто претставување се одлучи да отпее песна од Јелена Розга.

Облечена според најновата мода, Лина повторно застана на сцената на хрватското шоу „РТЛ Ѕвјезде - Љетни хит“ и докажа дека местото и е на таа сцена. Ја отпеа „Бижутерија“, песна на една од најпознатите хрватски пејачки.


Жирито за време на изведбата извикуваше колку е таа добра и квалитетна, а коментарите кои фановите на ова музичко натпреварување ги пишуваат на Јутјуб се исто така позитивни и таа е веќе помеѓу фаворите за победа.

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: