ВИКЕНД ХОРОСКОП: Љубовта е во воздухот!

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Љубовта е во воздухот!

Овен

Нема да ви биде лесно во секторот на љубовта. Со симпатијата ќе бидете соочени со проблем. Нема да биде лесно да се постигне разбирање. Ова ќе ве натера да се чувствувате фрустрирани. Не дозволувајте тие емоции да ја победат љубовта.

Бик

Љубовта е во воздухот. Позицијата на планетите ќе ви донесе многу позитивни промени во љубовта. Ако сте осамени, побарајте ја љубовта!

Близнаци

Ова може да не е најдобра недела за романтика. Оние од вас кои се врзани, ќе имаат многу прашања во врска со својот сакан. Ќе се чувствувате така како тој или таа да  кријат нешто од вас. Работете на комуникацијата и не ја одложувајте дискусијата на важни прашања.

Рак

Ве очекуваат возбудливи денови. Омилениот човек може да ве изненади пријатно. Од друга страна, ако добиете покана од некој кој ви привлекол внимание, не одбивајте. Нема да зажалите!

Лав

Во оваа недела планетите ќе отворат нови врати пред вас, кога станува збор за љубовта. Благодарение на Венера ќе имате многу нови возбудувања. Ако мислите дека вие и вашиот близок пријател имате шанса за љубов, дејствувајте!

Девица

Во оваа недела ќе може да се посади семето кое ќе ви донесе позитивни промени во љубовта и животот во целина. Подгответе ја почвата за нов почеток во вашиот љубовен живот. Посакувајте силно и универзумот ќе ве чуе!

Вага
Можно е да бидете соочени со проблем. Повторно ќе сакате да ја прикажете својата доминантна страна пред партнерот. Ако сакате да ви се исполнат желбите, стојте зад нив. Не вршете притисок врз саканиот, туку зачувајте го добриот тон. Тој ќе пројави разбирање.

Шкорпија

Некои од вас одеднаш ќе направат драстични промени во љубовта. Може да се стави крај на стара врска и да поставите почетокот на нова. Без разлика дали сте врзани или не, ќе имате потреба од спонтаност во љубовта.

Стрелец

Време е да свртите нова страница во вашата врска. Планетите се распоредени позитивно и ако се размислува за некаква промена, сега е време тоа да го направите. Исто така, ако се наоѓате во необврзувачка врска, можно е таа да прерасне во нешто големо.

Јарец

Светол зрак влегува во полето на вашите односи. Бидете подготвени за жежок состанок, романтични вечери. Запомнете дека вистинската магија во една врска се крие во тивките моменти. Оваа недела ќе имате многу од нив.

Водолија

Романтична недела го очекува овој знак. Ќе бидете расположени љубовно, а ѕвездите ве советуваат да ги искористите предностите на оваа желба и да обрнете повеќе внимание на саканиот. Може и да очекувате и финансиски приходи.

Риби

Во среда, сите ѕвезди се во вашето поле и позицијата ќе биде совршена за романтиката. Можно е да сретнете нова љубов. Забавувајте се, но не заборавајте да не правите ништо ризично!


Можеби ќе ве интересира: