Викенд хороскоп: Овие 2 знака ќе имаат одлична прилика за нова љубов

Викенд хороскоп: Овие 2 знака ќе имаат одлична прилика за нова љубов

Овен

Потрудете се да не се споредувате со другите и да не барате перфекционизам во односите. Постојаното споредување ќе ве одведе во очај, а ништо нема да постигнете.

Бик

Во каква ситуација и да се впуштите не доволувате да бидете виновен. Проверете дали се се случува со причина поради вашите нереални очекувања.

Близнаци

 Сакате резултати од работата на односот со партнерот, но тие изостануваат. Се враќате на раните кои уште не се залечени, а на сето тоа недостасува малку емпатија, како за вас, така и за партнерот.

Рак

Почнуваат јасно да се гледаат шаблоните во вашата врска која бара промени. Откажете се од тврдоглавите интереси и започнете со работа на себе и на врската.

Лав

Ви се нуди одлична можност себе да се ставите на прво место. Се грижите за себе е исто важно, како и да се грижите за партнерот.

Девица

Поставете си јасна граница помеѓу минатото и сегашноста. Партнерот ве поддржува, но вие тоа не го гледате.

Вага

Ви доаѓаат стравови кои се однесуваат на слободата и довербата. Ова не е случајно и не ги игнорирајте овие знаци за узбуна, бидејќи ќе ви ги уништи идните односи.

Скорпија

Бидете инспирирани да поминувате повеќе време во домот со партнерот или без него. Ова може да ве доведе до недоразбирање бидејќи нема да покажувате јасно што сакате.

Стрелец

Допишувањето со поранешната љубов ќе ве изненади, но и ќе ве помести од место. Само имајте на ум дека воопшто не е во прашање нова романса со среќен крај, туку лекција која не сте ја научиле.

Јарец

Ве предизвикуваат пријателите, а таа нервоза и ја пренесувате на саканата личност. Потребно е да не кревате голема прашина, бидејќи сето тоа е минливо.

Водолија

Ништо од тоа не било прекрасно, а бидејќи вие сакате веднаш да влезете во непотребна расправија. Малку сте исцрпени и потребен ви е мир.

Риби

Ќе имате сомнежи во сопствените одлуки. Се двоумите дали да останете или да ја прекинете врската, бидејќи ви изгледа дека повеќе нема што да се направи. Почекајте со одлуката.


Можеби ќе ве интересира: