ВИКЕНД ХОРОСКОП: Среќата ќе им се насмевне на сите, освен на еден знак

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Среќата ќе им се насмевне на сите, освен на еден знак

Овен

Вашата стабилност би можело да ја загрози тоа што многу им помагате на другите луѓе. Би требало да мислите повеќе на себе и својата иднина. Во недела ќе бидете свесни за тоа и можеби за првпат ќе се видите себе како личност која другите ја искористуваат.

Бик

Моментално се прилагодуваат на своите амбиции. Поради тоа вашите сакани ќе бидат несреќни, а до недела во вас ќе се разбуди желба за мир во семејството. Можеби ќе сфатите дека е време да внесете промени во својот живот, што вклучува почести разговори со членовите на семејството.

Близнаци

Овој викенд ќе сакате да научите нови работи, но тоа не значи дека до недела ќе бидете експерт. Дајте си време за учење и не се преоптерувајте со информациите. Намалете го времето поминато на интернет.

Рак

Доколку некоја ваша драга личност се однесува поинаку, можно е да чувствува запоставено. Можеби премногу време поминувате самите со сбее. Очекувајте дека личноста која ја запоставувате да направи нешто непредвидливо за да го насочи вашето внимание кон себе.

Лав

Желбата за промена одеднаш се буди во вас! Запознајте се со иновациите во вашиот спектар на интерес. Ова може да го поправи вашето расположение, па до недела би можеле многу да напредувате.

Девица

Однесувањето на вашиот партнер е одраз на вашето однесување кон него. Можеби малку се оддалечи, бидејќи во последно време имате малку време да се посветите еден на друг. 

Вага

Вашите пари доверете ги на некој кој знае да ракува со нив. Тоа можеби ќе направи да се чувствувате нервозно во врска со состојбата на вашите финансии. 

Шкорпија

Постојат луѓе со потполно различни погледи на животот од вас и едно такво соочување може да ве потресе овој викенд. Најлошо во целата ситуација, но воедно и најдобро е тоа што ќе сфатите дека вашиот поглед досега бил малку погрешен. Соочете се со сите предрасуди.

Стрелец

Можно е некои непредвидливи настани да ви го расипат викендот. Знаеме дека најпотребен ви е одморот, покрај семејството, но можеби е време да направите некои промени и да се соочите со она што ве мачи.

Јарец

Викендот е вистинско време за на блиска личност да и го привлечете вниманието и да и дадете до знаење дкеа нејзиното однесување ве вознемирува. Најверојатно е малку понеконвенционална личност од вас и тоа е проблем, ви пречи тоа што не ги прави работите по вашите правила.

Водолија

Престанете да с емолите, бидејќи ќе пропуштите голема шанса. Пред вас се некои нови можности, кои и понатаму ви се непознати, но може да ви помогнат да го постигнете она што го сакате. Искористете го моментот.

Риби

Петок и сабота ќе донесат малку тензија во вашиот живот, но неделата ќе ја поминете во авантуристичко расположение. Разгледајте некои алтернативни перспективи, без разлика дали станува збор за односот со партнерот или пријателите.

Можеби ќе ве интересира: