ВИКЕНД ХОРОСКОП: Среќни денови за овие хороскопски знаци

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Среќни денови за овие хороскопски знаци

Овен

Одличен викенд за разговор за идните ваши планови со партнерот. Погледнете напред и не дозволувајте вашите стравови да ве спречат затоа што сте на вистинскиот пат. Бидете внимателни да не покажувате агресија кон саканата личност, особено ако подолго време сте го издржале неговиот нефер третман.

Бик

Викендот е особено добар за вашата деловна активност, особено ако инвестирате во креативност и се осмелувате да размислувате поинаку од другите. Внимавајте на нови можности за развој. Нема да ги промашите идеите. Лично, ве очекуваат страсни искуства. Бидете внимателни да не повредите некој близок.

Близнаци

Викендов, размислете пред да зборувате, бидејќи е можно да повредите некого. Бидете претпазливи во вашата комуникација и не постапувајте импулсивно - ова ќе ги одбие вашите колеги и нема да биде во ваша корист на кој било начин. Овие два дена се одлични завоведување нов пристап кон вашиот начин на размислување и да бидете покреативни.


Рак

Овие два дена, бидете внимателни, бидејќи е можно некој да ви ги затегне нервите до крајност и да не можете да се воздржите. Пронајдете начин да се ослободите од лутината и не одлучувајте веднаш дека сè ине се сите против вас. Бидете поодлучни, овој пристап ќе ви даде нова, поинаква перспектива.

Лав

Викендов ќе ви биде динамичен и активен во кој можете успешно да водите важни преговори. Вие сте со многу слободен дух и не уживате да ги почитувате наредбите и директивите. Можно е вашата добра врска со некој близок да се влоши ако не сте подготвени за компромис.

Девица

Викендов бидете внимателни со агресивните или премногу моќните луѓе. Ако имате контакти со такви луѓе, ќе ви биде доста тешко да им се спротивставите и да ги одбраните своите позиции. Сепак, обидете се да го направите соодветно без да се расправате, бидејќи во спротивно ќе бидете депресивни или ќе се чувствувате искористени.


Вага

Денес, не ги занемарувајте вашите најблиски и важни личности, бидејќи вашиот „овербукт“ распоред може да доведе до проблеми дома. Пред да дејствувате и да разговарате, бројте до десет, а во случај некој да ве налути, не се занимавајте денес со него.

Шкорпија

Викендов е одличен да ги споделите вашите желби со некој што е поврзан со вас на некој начин и може да ви помогне да ги остварите - на пример, партнер, колега или пријател. Не плашете се да покажете дека сте ранливи и да го споделите она што го чувствувате и сонувате. Овие два дена ќе уживате во друштво на саканата личност.

Стрелец

Овие два дена може да се најдете во емотивен или финансиски конфликт. Не дозволувајте да бидете изманипулирани и водени од вашите сопствени чувства. Ако чувствувате дека ве злоупотребуваат, не правете компромис непотребно - одржувајте добар тон, но држете се до својот став.

Јарец

Викендов е можно да влезете во судир со партнерот или друга личност со која имате блиски односи. Не сфаќајте го она што се случува како казна, туку како можност да го споделите она што го чувствувате. Направете го тоа, особено ако обично немате навика да го правите тоа. На овој начин можете да ја смените ситуацијата.

Водолија

Ако викендов некој се обиде да ти каже што да правиш- тој ќе го предизвика твојот гнев. Бидете  потолерантни и не форсирајте го вашето мислење. Денот е многу погоден за да се ослободите од лошата навика или да прекинете врска со минатото што ве спречува да одите напред.

Риби

Викендов, погледнете во иднината и не загледувајте во ситуациите и луѓето што ве ограничуваат и угнетуваат. Дури и ако не ви се допаѓа сегашноста, концентрирајте се на вашите планови и можности да ги реализирате. Ако наидете на проблем во љубовна врска, постапувајте поинаку, не како што сте реагирале порано.


Можеби ќе ве интересира: