Вирален тренд на ТикТок: Како да имаш високо опавче како на Ариана Гранде?

Вирален тренд на ТикТок: Како да имаш високо опавче како на Ариана Гранде?

Објавена во: Мода // Moj стил

Фризерите често користат многу екстензии за коса, кои ги оштетуваат здравите влакна и темето на главата, но не и ТикТокерите...

Од Ариана Гранде до Џенифер Лопез - високото опавче е една од фризурите која познатите личностите сакаат да ја носат.

Сепак, за да го направит, фризерите често користат многу екстензии за коса, кои ги оштетуваат здравите влакна и темето на главата.

За среќа, на ТикТок се појави трик кој многу брзо стана вирален, а за кој сме сигурни дека ќе ти го олесни постигнувањето на раскошно, долго високо опавче. На профилот под име @beautyhacks се појави видео во кое во неколку минути се демонтрира како со две ластичиња за коса да го постигнеш ефектот кој го имаат холивудските диви.

 Целото видео и детално упатство погледни го во продолжение:

@beautyhacks

Life changing  #beautyhacks #hairhacks #diy

Back Up (feat. Big Sean) - DeJ Loaf

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: