Во тек е дуел помеѓу Селена Гомез и Џастин Бибер: Моментално Џастин е во водство

Во тек е дуел помеѓу Селена Гомез и Џастин Бибер: Моментално Џастин е во водство

Објавена во: Stars // Музика

Петок е ден за нова музика, но никогаш не бил толку интересен. 
Имено, она што се случи е, Џастин Бибер и Селена Гомез ги објавија своите нови песни и видеа речиси истовремено. На овој интересен дуел Бибс има предност во моментов!

Сел ја објави својата песна доцна синоќа, „Себична љубов“, која комбинира англиски и шпански јазик. Интересно е тоа што Сел соработува на оваа песна со познатиот диџеј Снајк, со кого работеше претходно, и кој со Џастин го има мегахитот „Let Me Love You“.

Селена изгледа божествено на ова видео додека раскажува приказна за двајца љубовници кои се прават љубоморни и се доживуваат како игра. DJ Snake се појавува само на крајот од спотот, кој ќе има тешка задача да го повтори огромниот успех на нивната претходна соработка, за песната „ Таки Таки “.


Кога станува збор за Бибс, тој има нова љубов во своето видео за „Држи“, а тоа е актерката Кристин Ко. Ова е тешка приказна за двајца очајни млади луѓе, бидејќи девојчето кое го игра Ко има рак, и ѝ требаат многу пари за да се излечи. Ова ги става во очајна ситуација, што подразбира грабеж на банка.


Барем во овој момент, песната на Селена има 1,5 милиони, но ѝ требаше половина ден. Од друга страна, Џастин собра скоро милион за само четири часа, а сега е во водство и има 1,6 милиони прегледи. 

Сепак, сите бројки покажуваат дека Џастин и Селена се уште се огромни sвезди.

извор: Famoza.net 


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: