Водич за кратење на шишки: Што ќе се носи оваа сезона и што е апсолутен тренд во светот на косата? (ФОТО)

Водич за кратење на шишки: Што ќе се носи оваа сезона и што е апсолутен тренд во светот на косата? (ФОТО)

Објавена во: Мода // In and Out

Без разлика дали барате мали или големи промени, оваа година трендовите им одат во прилог на сите...

Кратењето на шишки секогаш е добра опција, секако ако сакате ефектна промена на својата коса и во својот изглед.

Какви трендови владеат оваа сезона? Што е популарно кога се шишките во прашање? За среќа, трендовите им одат во прилог на храбрите и оние помалку храбри девојки.

Ако сте храбри и сакате да експериментирате, тогаш ќе ве воодушеват тапите шишки. Ако ви е привлечна идејата, но се плашите, можеме да ви ги предложиме т.н. „завеса - шишки“.

Во продожение погледнете што ќе се носи оваа пролет и лети и дали помеѓу понедените опции ќе пронајдете нешто за себе:

# Тапи шишки

# Тенки шишки

# Шишки - завеса

# Ретро шишки од 70-тите

# „Ghost“ шишки

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: