Возрасна жена во пелени и со цуцла ќе ја претставува Украина на Евровизија: Шок реакции од сите страни

Возрасна жена во пелени и со цуцла ќе ја претставува Украина на Евровизија: Шок реакции од сите страни

Објавена во: Stars // Музика

Мрежите зовреа од шок-изданието на претставничката на Украина на Евровизија во пелени и со цуцла

Со години се коментира дека Евровизија повеќе не е како натпревар каде врвните изведувачи се натпреваруваат со одлични песни и изведби за прераскажување и паметење.

Во повеќето случаи, пејачите се обидуваат да шокираат што е можно повеќе со ексцентричен изглед, а токму таков е случајот со овогодинешните претставници на Украина. Многумина не можат да не се сетат како изгледаше украинскиот настап пред 20 години кога Руслана ја запали сцената со песната „Wild dance“.

Пејачите Алиона Аљона и Џери Хејл ќе ја претставуваат Украина на Евровизија во Малме на 7 мај со песната „Тереза ​​и Марија“. Иако според обложувалниците важат за фаворити, многу повеќе внимание од нивната песна привлече визуелниот момент на пејачката Аљона, која беше фотографирана во џамбо пелена, со голема цуцла околу вратот и шише во раката.


Фановите сфатија дека поминаа точно две децении од жешкиот настап на Руслана во Истанбул, па ги споредија нивните два стила.

Таа фотографија заврши и на „српски Твитер“, поточно на мрежата Х, а во коментарите се разви жестока дебата дали Руслан и Аљон воопшто требало да се споредуваат.

„А Верка и Ани Лорак?“

Некои сакаа да привлечат внимание дека фотографијата во пелена е од снимањето на нејзиниот спот, истакнаа дека девојката е многу духовита, самосвесна и самокритична, други потсетија на настапот на Верка Сердучка во 2007 година, кога со заразна, жива, но не многу смислена песна, во метализиран блескав фустан со ѕвезда на главата, таа буквално без јасна кореографија трчаше и мавташе по сцената.

Третиот мораше да се потсети на уште поогнената изведба на Ани Лорак и мега хитот од Евровизија во Белград „Шејди Лејди“.

Кога ќе се остави на страна контроверзното издание на пејачката и раперка Аљона, кое кружи по мрежите, нејзиниот настап со колешката Џери Хејл беше класичен, без шокантни моменти, стајлинг, делови од настапот.


И двајцата беа облечени во црна јакна и панталони, односно црна долга јакна со бели детали на рабовите, а нивната песна веќе има многу прегледи на „YouTube“, а во коментарите под настапот, кој беше споделен на официјалниот канал на на Евровизија, добиваат огромна поддршка.

Извор: 

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: