Времеплов: Лила Филиповска на своите почетоци како водителка

Времеплов: Лила Филиповска на своите почетоци како водителка

Објавена во: Stars // Музика

Таа важи за една од најубавите, најмодерните и најдобрите водителки кај нас...

За убавата водителка Лила Филиповска велат дека е како родена за пред камера, но, дали отсекогаш било тоа така?!

Лила пред неколку дена се потсети на нејзините први појавувања на телевизија, всушност на далечната 1995 година кога за првпат навлегува во водителските води, и се појавува на Македонската телевизија.

За видеото која го објави вели дека го гледа првпат во животот и дека не се ни сеќава многу на тие моменти, а се пошегува и на сметка на нејзината фризура и стајлинг. Иако се разбира, во тоа време, Лила била облечена по последните модни трендови.

„Ова мора да го видите“ - напиша таа објавувајќо го видеото на нејзиниот Инстаграм профил:


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: