За првпат по Евровизија рака под рака со девојката: Дамијано „уловен“ на прошетка со Џорџа

За првпат по Евровизија рака под рака со девојката: Дамијано „уловен“ на прошетка со Џорџа

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Освен што е популарен рокер, Дамијано стана и модна икона која секојдневно воодушевува со своите комбинации. Тој и неговата девојка се појавија заедно во јавност и веднаш ги привлекоа љубопитните погледи. Покажаа како полека стануваат крал и кралицата на рок модата.

Впечатоците од Евровизија сè уште не стивнуваат, па така папараците го следат секој чекор на членовите од бендот, особено на фронтменот, Дамијано Давид. Неодамна тој беше „уловен“ во друштво на неговата девојка, модел и инфлуенсерка, Џорџа Солер.


Оваа двојка е неодлива, а иако поради Џорџа се скршени срцата на многу девојки ширум светот, тие двајца заедно изгледаат совршено. Инфлуенсерката за прошетката беше облечена во едноставен бел фустан, црни балетанки, а целиот изглед го надополни со црвен кармин. Дамијано на себе имаше кариран костим и маичка со натпис „Stranger Things“ и фотографија од Бритни Спирс.Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: