Задржете ги солзите, бидејќи оваа приказна има среќен крај: Сопствениците на тажниот миленик му приредиле убаво изненадување (ВИДЕО)

Задржете ги солзите, бидејќи оваа приказна има среќен крај: Сопствениците на тажниот миленик му приредиле убаво изненадување (ВИДЕО)

Објавена во: Совети // Другарство

Смртта на саканата сестра го погодила кучето Вајат, до таа мера што буквално плачело во прекратките на сопствениците, но тие решија да го израдуваат...

Кучето по име Вајат било многу тажно кога починала неговата сестра. Многу му недостасувала, па од тага се криел во плакарот. Сакал да биде сам. 

Инаку, Вајат многу сакал да се дружи со кучиња, па смртта на сестра му настина го погодила, по што неговите сопственици решиле да го изненадат.

Три часа се возеле со него до еден стационар, за да му го покажат подарокот кој му го подготвиле. Го одбрале кучето Лени, за Вајат да има друштво дома.

Штом го видел малото куче, Вајат како да оживеал. Бил пресреќен, го мрдал опавчето и кружел околу кучето. 

Сега Лени е веќе пораснат, но и понатаму е многу близок со Вајат. Тие се играат и водат сметка еден за друг, буквално како браќа.

@thedodo We’re not crying  #dogs #dogsoftiktok #dogsvideo original sound - The Dodo

фото: Принтскрин / ТикТок

Објавена во: Совети // Другарство

Можеби ќе ве интересира: