Заврши 2 факултети, дедо ѝ е спортска легенда: Оваа убавица е идната кума на Анастасија Ражнатовиќ (ФОТО)

Заврши 2 факултети, дедо ѝ е спортска легенда: Оваа убавица е идната кума на Анастасија Ражнатовиќ (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Младата актерка Тара Милутиновиќ неодамна за прв пат се појави на филмското платно

Новиот филм „Ал је леп овај свет“ неодамна ја имаше својата премиера, а секој ден постигнува огромен успех. За тоа се заслужни фантастични, веќе познати актери, но свој белег остави и младата генерација актери, а меѓу нив беше и Тара Милутиновиќ, на која ова ѝ беше филмско деби. Уште пред да се појави на екранот, многумина велеа дека е многу убава и ѝ предвидуваа одлична актерска кариера на Тара.


Пред да се испроба во глумата, Тара на јавноста ѝ беше позната како најдобра пријателка и идна кума на српската позната пејачка Анастасија Ражнатовиќ.

Сепак, она што ретко кој знае е фактот дека Тара е внука на легендарниот фудбалер и тренер Велибор Бора Милутиновиќ. И не само тоа, оваа убавица е и наследничка на познатото телевизиско лице Драгана Милиќевиќ, која ја доби од бракот со Урош Милутиновиќ. А со поранешниот фудбалер, поранешната водителка има уште една ќерка Дарија.


За Тара малку се знае во медиумите, но таа е навистина некој кој го заслужува целото внимание. Имено, Тара дури дипломирала на два факултета.

Најпрво дипломирала на Економскиот факултет и сфаќајќи дека сепак актерството е она во што најмногу се пронаоѓа, дипломирала и на Факултетот за современи уметности во класата на Вида Огњеновиќ.

- Прво, завршив економија, ми се допадна, но имав погрешна идеја за тоа како ќе изгледа. Бев многу млада, влегов на факултет на 17 години и се гледав себеси како успешна жена. Кога се вработив, бев многу несреќна во канцеларијата, се чувствував како да побегнав од себе – откри еднаш младата актерка.


Таа нагласи дека во сè има голема поддршка од мајка ѝ.

- Се сетив како се чувствував кога бев мала и сфатив дека сакам да глумам. Ѝ кажав на мајка ми дека морам да го сторам тоа, а таа целосно ме поддржа, ми рече дека треба да бидам јас – заклучи Тара.

Освен што има голем актерски талент, таа е многу надарена кога е музиката во прашање. Медиумите ја забележаа уште во 2013-та година, кога во Народното собрание на Србија доби специјална награда од Спортската федерација на Србија во име на нејзиниот дедо.

Извор: glossy.espreso.co.rs

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: