9 ТикТок модни трендови: Изгледа дека секој инфлуенсер ги практикува

9 ТикТок модни трендови: Изгледа дека секој инфлуенсер ги практикува

Објавена во: Мода // Moj стил

Време е и вие да ги испробате...

За време на карантинот ТикТок „експлодираше“, бидејќи сите имаа многу слободно време кое го поминуваа во следење на омилените ТикТок ѕвезди, но и на креирање на свои видеа содржини. И покрај тоа што ова апликација е позната по танцувачките предизвини и свешни видеа, може да се најде и нешто поврзано со модата.

Одлично стилизираните ТикТокерки, како што се Чарли Ди Амелио, Адисон Реј, Дејзи Кич и Мади Монро, се наклонети кон одредени модни трендови - вратовски, тексас јакни и фармерки од 90 -тите, но и многу други. Целиот списот на модните трендови од ТикТок, погледнете го во продолежение:


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: