Бед Бани објави нов сингл: Обожавателите се уверени дека стиховите и спотот се посветени на Кендал Џенер (ВИДЕО)

Бед Бани објави нов сингл: Обожавателите се уверени дека стиховите и спотот се посветени на Кендал Џенер (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // Музика

Изгледа дека љубовта е најсилна инспирација за секој музичар...

29-годишниот пејач за кој во последно време се пишува дека е новото момче на Кендал Џенер, пред неколку дена ја објави новата песна „Where She Goes“.

Во песната Бед Бани ја опишува романтичната вечер со жената која не да ја заборави. Во едно интервју, музичарот откри дека песната настанала пред 2 месеци, поточно во времето кога почнаа првите гласини дека се гледа со Кендал.


„Отидов право во студио и кажав - мислам дека имам нова химна“ - откри Бед Бани за својата изненадна инспирација во интервјуто.

Понатаму, во спотот гледате девојка облечена во бела долна облека и крилја на ангел, што би можело да биде потсетник на Кендал како ангел на Викторија Сикрет. Во спотот се појавуваат и животни како коњ и шкорпија. Каква врска има тоа со Кендал? Па, познатата манекенка е Шкорпија во хороскоп, а коњите се нејзините омилени животни.

Обожавателите на социјалните мрежи се уверени дека го разоткриле и дека музичарот е заљубен до уши. Изгледа дека љубовта е најголема и најдобра инспирација за сите музичари.

@xmcustodio #greenscreenvideo #greenscreen Bad Bunny’s new song! I feel like the song had to do with Kendall Jenner! There i said it! #xmcustodio #badbunnypr #badbunnyconcert #badbunny #badbunnyfans #kendalljenner #kendall original sound - Xavier

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: