Бела Хадид има ново момче: По познатиот музичар, сега е во врска со внукот на познатиот актер

Бела Хадид има ново момче: По познатиот музичар, сега е во врска со внукот на познатиот актер

Објавена во: Совети // Boys and Girls

По љубовниот скандал со The Weeknd, со кој раскинуваше и се смируваше од 2015 до 2019 година, изгледа дека манекенката Бела Хадид најде нова љубов!

Имено, бела започна да се забавува со 21 - годишниот Дјук Николсон, инаку внук на познатиот актер Џек Николсон. Тие двајца се заедно само неколку недели и уживаат во љубвота во Њујорк, пренесуваат американските медиуми.

Дјук инаку е ѕвезда во подем и се обидува да се пробие во актерскиот свет, а доколку е талентиран на дедо, не се сомневаме дека ќе биде успешен. 


Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: