Бидете тренди и шик оваа зима:„Русокосо мече“ новата боја на коса по која полудеа жените

Бидете тренди и шик оваа зима:„Русокосо мече“ новата боја на коса по која полудеа жените

Објавена во: Мода // Moj стил

Во потрага по идеалната боја на коса, ви носиме една нијанса која моментално е се поголем хит на социјалните мрежи. Бојата изгледа убаво и топло, а нејзиното име е особено слатко бидејќи го носи името на омилената играчка.

Ја носат Ријана и Софија Ричи Грејнџ, како и се повеќе девојки. „Teddy Bear Blonde“ е новиот хит на социјалните мрежи. Неодамна стана популарно да им се даваат слатки имиња на боите за коса, а ова особено нè воодушеви.


Одеднаш, сите ја сакаат бојата „русокосо мече“, но што всушност значи тоа и каква боја е?

Можеби ќе ви се допадне ако сакате да носите посветла коса, но повторно не сакате да бидете целосно русокоси. Овој е идеален во тој случај.

Како што сугерира името, по боја е слична на традиционалното кадифено мече, оние златно кафени мечиња. Станува збор за комбинација од руса и кафена коса, во потопли нијанси. Најчесто тоа е кафеава коса со русокоси светлини или техника на боење со балајаж. Важно е само русите прамени да бидат топли, да изгледаат како златни.


Можете да додадете повеќе или помалку прамени, важно е само да ги има, за да и дадете дополнителна димензија на косата. Со оглед на тоа што косата кај корените е потемна, оваа боја ќе биде одлична за сите девојки со потемна коса бидејќи нема да го забележат растот толку многу во првите неколку месеци. Плус изгледа природно.

Овој тренд може да се направи во различни верзии.

Фото: Инстаграм
Извор: teen385.dnevnik.hr

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: