Бресквица се згрози од настапот на Ирска: „Сакав да молчам, но не можам. Што е ова?“ – А потоа следеа критики на нејзина сметка

Бресквица се згрози од настапот на Ирска: „Сакав да молчам, но не можам. Што е ова?“ – А потоа следеа критики на нејзина сметка

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Бресквица кој беше една од фаворитите да замине на овогодинешната Евровизија, на Инстаграм откри дека ги следела настапите. Од сите кои влегоа во полуфиналето, најголема критика упати кон претсавниците на Ирска. На српската пејачка и пречеше настапот, па се пожали на својот Инстаграм профил.

„Сакав да молчам, но не можам. Што е ова по ѓаволите? Дали луѓето веќе не се нормални?, беше коментарот на Бресквица по што следеа низа на „напади“ од страна на твитерџиите.

„Секој ден се повеќе покажува колку е љубоморна“, „Бресквица повторно е неверојатно глупава“, „И таа е иста, има таква тетоважа“ беа само дел од коментарите на твитерџиите.


Инаку, Bambie Thug предизвика многу реакции кај гледачите ширум Европа. Небинарна личност од Ирска успеа да влезе во финалето на Евровизија, а додека некои се воодушевени од нејзиниот настап, други веруваат дека таа на сцената изведувала сатански обред.Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: