Деми Ловато го промени имиџот: Драстичната разлика во фризурата е главна

Деми Ловато го промени имиџот: Драстичната разлика во фризурата е главна

Објавена во: Мода // Moj стил

За еден месец, косата ја скрати неколку пати, а разликата од претходно и сега е огромна...

Не секој би бил доволно храбар да направи таква драстична промена. Ние порано ја гледавме Деми со долга, обично темна коса, а сега таа не изненади сите кога целосно ја скрати косата и ја обои во розова боја.

Девојките ја менуваат својата фризура кога ќе им се случи некоја голема промена во животот, особено по раскинувањето кога ќе решат целосно да свртат нова страница. Пред извесно време, Деми Ловато ја раскина свршувачката со момче за кое сите, вклучително и таа, веруваа дека е „вистинскиот“, а по раскинувањето почна малку по малку да ја крати косата, а сега ги изненади обожавателите со нов, тотално поинаков изглед. . Таа ја покажа својата нова, ултра кратка коса на Инстаграм и тоа во розова боја.

Таа еднаш рече дека со пократка коса се чувствува подобро и повеќе личи на Деми, како и дека промената на косата е духовна и емоционална промена што и е потребна. Нејзината нова фризура изгледа одлично! Промената ја пофалија и фановите во коментари.Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: