Денес полни 39 години и целиот свет зборува за неа: Може ли да погодите кое е девојчето од фотките?

Денес полни 39 години и целиот свет зборува за неа: Може ли да погодите кое е девојчето од фотките?

Објавена во: Совети // Семејство

Родена е на 4.08.1981 година, денес полни 39 години.

Ја нарекуваат војвотката од Сасекс и е американски член на британското кралско семејство. Израсната е во Лос Анџелес, Калифорнија и е поранешна актерка.

Доколку по фотографиите не успеавте да сфатите дека станува збор за сопругата на принцот Хари, Меган Маркл, оваа најава сигурно ви помогна.

Во пресрет на нејзиниот роденден ви подаруваме неколку помалку познати факти за нејзиниот живот:

# Меган одела во женско католичко училиште. Не се вклопувала во средината затоа што е мулатка, а се срамела од својата виткана коса и растојанието помеѓу забите. 

# Слободното време по училиштето го поминувала на сетот на познатата ТВ серија „Брачни води“, на која нејзиниот татко работел како директор на фотографија.

# Таа обожава да готви и е голем гурман. Вели дека може да зготви оброк од ништо.

# Меган го има најпосакуваниот нос на светот. Сѐ повеќе жени одат на пластичен хирург и бараат да им направат нос како на Меган.

# Серена Вилијамс е нејзина добра пријателка. Се запознале на „Супер Боул“ забавата во 2010 година.


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: