ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еден знак ќе избегнува кавги

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еден знак ќе избегнува кавги

Овен

Не се согласувате најдобро со идеите на пријателите. Незадоволни сте од врската. Другата страна ви делува ладно, незаинтересирано и дистанцирано.

Бик

Мометално стагнирате. Љубоморни сте и многу работи изговарате пред партнерот. Другата страна се повлекува поради вашето однесување.

Близнаци

Ве очекува успех. Емотивно сте незадоволни. Имате субјетивен впечаток дека никогаш нема да најдете партнер кој ќе ви одговара.

Рак

Состојбата во која се наоѓате ве мотивира повеќе да се посветите на обврските. Незадоволни сте од емотивното поле. Ниту на некој давате љубов, ниту  на вас некој внимава.

Лав

Со многу самодоверба ќе ги решите сите проблеми. Врската ви е во криза. Ниту вие, ниту другата страна се бори да ја одржи. Свесни сте дека емоциите згаснаа.

Девица

Задоволни сте од постигнатите резултати, а незадоволни од идеите. Нема нови случувања. Ниту се трудите да запознаете некој, ниту имате некој социјален живот.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: